Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vinyasa Flow joga

 Dynamické silové cvičení jógy moderní doby, které je zaměřeno na uvolnění,  protažení a posílení celého těla. Nabízí prostředek k plnému fyzickému rozvoji, který je vyzkoušen během mnoha tisíciletí.

 
> Pozice plynule navazují jedna na druhou v rytmu dechu a jsou kombinovány s
> výdržemi a krátkými sestavami - vinyasami. Cvičení je určené pro všechny, kteří chtějí zvýšit psychickou a fyzickou kondici.
> Cvičení  jogy pomáhá k dosažení vnitřního klidu a harmonie.
>Je to hledání vlastních limitů, o schopnosti uvolnit se a být sám/a sebou. Lidská mysl se nechává unášet myšlenkami na minulost nebo budoucnost, ale naše tělo existuje pouze tady a teď.
> Hodina jogy přináší návrat k vlastnímu tělu, přivádí naší mysl zpět do přítomnosti a starosti mizí
> Pomáhá soustředit se na vlastní osobnost, odstraňuje vnitřní nevyrovnanost, která je příčinou stresu.
> Při pravidelném cvičení jogy se budete trvale cítit lépe po fyzické a duševní stránce.
> Naučíte se správně dýchat. Prostřednictvím cvičení a dechu otevřete tělo i mysl, stanete se vnímavější a zažijete ten úžasný pocit jednoty a celistvosti sám se sebou.
Po první hodině si možná řeknete, že tento styl cvičení je pro mě příliš těžký ….
Ale každý začátek je těžký. Za dva měsíce trpělivosti začnete zjišťovat příliv síli a životní energie.
Za půl roku objevíte takové změny v proporcích Vašeho těla, které Vám ani nejlepší fitness nenahradí.
Svůj život můžeme naplnit pouze tehdy, zůstaneme-li zdraví a duševně mladí.  Dávejme si pozor na stres, jinak se ženeme nevyhnutelně vstříc vyčerpání a nervové depresi. Negativní emoce ničí nejen nás, ale náš stres dokážeme úspěšně předávat svému okolí, svým nejbližším. Negativní emoční stavy jsou nakažlivé. Pod vlivem stresu tělo plýtvá zásobami energie až do jejich vyčerpání, na jehož konci jsou patologické změny nervového systému a orgánů. Následky jsou různé, a pokud příčina trvá, jsou i obtížně odstranitelné: žaludeční vředy, cévní poruchy (zejména hypertenze), některé formy astmatu, poruchy funkce jater, ledvin a dokonce i obezita. Jak tuto situaci napravit? Změňte pohled na svět! Dívejte se na události jako pozorovatel. Působením na tělo můžeme změnit své emoce, neboť interakce psychiky a fyzična probíhá v obou směrech. Při cvičení začnete více uvědomovat bránici, která je po srdci druhým nejvýkonnějším svalem.
Kyslík je hlavní výživou našich buněk. Bez něj nemůže probíhat správně metabolismus. Jestliže špatně dýcháme, špatně i trávíme. Současný život je vypjatý na nejvyšší míru, což u neklidného, úzkostného a křečovitě staženého člověka vede k narušení správného dýchání. Dech je povrchní, nedostatečný. Dýchací soustava, průdušky, hrtan, hrudní koš a bránice ztrácí svou pohyblivost. Z toho vyplývá trvale snížené okysličování, skryté dušení. Naučte se pracovat se svým tělem i duší. Zapamatujte si, že tělo a mysl se jakékoli i pozitivní změně vzpouzí. Všemi prostředky se snaží zbavit se jakéhokoli nátlaku. Nejoblíbenější zbraní je nedostatek rychlých hmatatelných výsledků.
 Často máme pocit, že se od cíle spíše vzdalujeme. Nenechejte se odradit! Nakonec ovládnete svou mysl a novou formu vědomí, která Vám umožní realizovat věci zdánlivě nedostupné, ale nejdůležitější bude to, že uvidíte život v novém světle klidu a pohody, což zaručuje ty nejlepší podmínky k úspěchu!
Inspirujte se se mnou ke zdokonalování a poznávání sebe sama. Vykročte dál….
Těším se s Vámi na viděnou
Dagmar Kučerová

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář